Damla Hakkında

 

 

Boğaziçi’nin en eski ve nezih semtlerinden olan ve Osmanlı döneminden bu yana geleneksel dokusunu koruyan Çengelköy’de dünyaya gelen Damla’nın farklı ve şık objelere ilgisi, çocuk yaşlarında başladı.

Annesinin antika bilgisi ve koleksiyonerliği; babasının işyerinin İstanbul’un tarihi semtlerinden Sirkeci’de olması, yaratıcı yönünün hazırlayıcıları oldu.

Üniversitede eğitimini aldığı halkla ilişkiler sektöründe çalışırken de, iki prensesinin doğumu ile birlikte sosyal hayatın içindeyken de  genel beğeni ve tercihe hitap eden çantalar  yerine kendine has çantalar kullanmayı tercih etti.

Çocukluğunda ilgiyle gezdiği Tarihi Yarımada, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı; Antikacılar Çarşısı’nın otantik havası ile kurumsal hayatta çalıştığı değişik ülkelerin kültürlerinin sentezi; markasının geleneksellik ve özgünlük mahiyetinin alt yapısını hazırladı.

Kızları için hazırladığı bez bebekler ile kendi tarzını yansıtan çantalar tasarlayıp üretmek ile başlayan serüveni, markasının ürün çeşitliliğini arttırarak devam etmekte…

Barok inci,altın kuvars, lapis lazuli gibi doğal ve nadir taşlardan üretilen bilezikler, geleneksel ve tılsımlı objelerle harmanlanarak, BC’ın özgün şık mottosunu en göz alıcı şekliyle anlatıyor.

Uzakdoğu’nun geleneksel giysisi kimononun otantik yapısını modernize ederek koleksiyonuna ekledi.

Sık sık ziyaret ettiği Kapalıçarşı’nın üst katlarında konumlanan hanların dokusu, Türkiye’nin tarihi ve geleneksel değerlerini koruyan batı ve doğu kentleri, yaşadığı semtin ”şık ve elegan” atmosferi Damla’ya ilham vermeye devam ediyor.

 

 

Yarattığı markasının müdavimleri, geleneksel ve doğal malzemelerin modern tarzda yoğurularak ortaya çıkan ürünlerle zamansız şıklık hissediyorlar.